News SKR 730 Kalendarz imprez Wyniki Galeria Ksiega Dzungli Forum Pliki Linki English
I Meczowy Puchar Polski Klasy 730


COŚ JESZCZE

 
REGATY
 
MP Klasy 730
Projekt Nowej 730
Informacje o MP klasy 730
Przebojowe Warzywa :)
BIG STAR niepokonany
 
...wiecej  
 
WAŻNE
 
VI Puchar Polski w klasie 730 - Regulamin
V Puchar Polski w Klasie 730 - Regulamin
Składki za rok 2004
 
...wiecej  
 
MARKET
 
 

16:47:00 23.7.2003
I Meczowy Puchar Polski Klasy 730 /

  

I Meczowy Puchar Polski Klasy 730 sezonu żeglarskiego 2003

Regaty o Meczowy Puchar Polski Klasy 730 rozgrywane są pod patronatem Stowarzyszenia Regatowego Klasy 730. Ich celem jest wyłonienie najlepiej żeglującej w regatach meczowych załogi w sezonie.
System punktacji, rozwiązania regulaminowe, otwierają drogę wszystkim załogom do walki o Meczowy Puchar Klasy 730.
Meczowy Puchar Polski jest cyklem regat rozgrywanych zgodnie z Kalendarzem Imprez Klasy, wg Przepisów Regatowych żeglarstwa ISAF, Przepisów Pomiarowych Jachtów Klasy 730, Instrukcji Żeglugi i niniejszego regulaminu. Do punktacji regat zalicza się wszystkie wyniki każdej załogi z punktowanych regat z Kalendarza Imprez Meczowych 2003. Klasyfikacji podlegają sternicy. Nadzór merytoryczny i organizacyjny sprawuje Zarząd Stowarzyszenia Klasy 730. Regaty o Meczowy Puchar Polski Klasy 730 są imprezą otwartą dla wszystkich zawodników startujących na jachtach klasy 730 i spełniających przepisy pomiarowe.

Ustala się następującą punktację w regatach kwalifikacyjnych:

 • I miejsce - ilość załóg startujących plus premia 2 punkty, pomnożone przez Współczynnik danych regat.
 • II miejsce - ilość załóg startujących minus ilość załóg, która zajęła miejsce przed nami, plus premia 1 punkt, pomnożone przez Współczynnik danych regat.
 • III miejsce - ilość załóg startujących minus ilość załóg, która zajęła miejsce przed nami, plus premia 0,5 punktu, pomnożone przez Współczynnik danych regat.
 • IV miejsce - ilość załóg startujących minus ilość załóg, która zajęła miejsce przed nami, pomnożone przez Współczynnik danych regat.
 • V miejsce - ilość załóg startujących minus ilość załóg, która zajęła miejsce przed nami, pomnożone przez Współczynnik danych regat.
 • VI miejsce - itd.

  W przypadku uzyskania równej sumy punktów przez zawodników ubiegających się o Meczowy Puchar Polski decyduje lepsze miejsce zajęte w Grand Prix Klasy 730. Pozostałe remisy rozstrzygane będą zgodnie z PRû ISAF. Klasyfikacja końcowa będzie ogłoszona po ostatnich regatach punktowanych Współczynnikiem Regat.

  W regatach Meczowych Pucharu Polski jacht musi mieć nalepki Sponsora Generalnego umieszczone w miejscu uzgodnionym z Mierniczym Klasy oraz na postoju podnosić flagę Sponsora Generalnego. Sternicy nie respektujący tego wymogu nie będą klasyfikowani w rankingu MPP. Nalepki i flagi będą dostarczone przez Zarząd.

  Zarząd SRK 730

 • wypowiedz się na FORUM
  Kontakt Uwagi Administarcja
  Proterians